5 tipp, hogyan legyen az egész család boldog, ha nincs kedvünk kidugni az orrunkat a lakásból
5 tipp, hogyan legyen az egész család boldog, ha nincs kedvünk kidugni az orrunkat a lakásból
Minden télen eljön az a pont a legtöbb család életében, amikor legszívesebben mindenki bekuckózna a négy fal közé, és ki sem dugná az orrát a lakásból. Különösen, ha a hideg ellenére egyáltalán nincs hó, ami a szabadba csábíthatná a kicsiket. A tévézésen kívül azonban még számos más aktivitással is eltölthetjük az önkéntes szobafogságot, különösen, ha olyan rendhagyó játékokat találunk ki együtt, amelyek biztosan feldobják a lomha téli hétvégéket.
Szumózás a nappaliban
Attól még, hogy nem mozdulunk ki a lakásból, a gyerekek ugyanúgy tele vannak energiával, mint máskor, amit muszáj lesz levezetniük a nap folyamán. Gondoskodjunk arról, hogy ezekből a felgyülemlett energiákból ne váljanak parázs viták, feszültségek, veszekedések estére. Rendezzünk szumó mérkőzést a nappaliban! Pakoljunk el mindent az útból, hogy a gyerekek semmit ne verjenek le, és borítsuk be párnákkal a kijelölt terepet. Adjuk kölcsön régi, nem sajnált pólóinkat, felsőinket a gyerekekre, amelyeket aztán béleljenek jól ki párnákkal, és hagyjuk, hogy így birkózzanak egymással. Persze fektessük le a szabályokat, archoz nem lehet érni, a cél, hogy egyikük lekerüljön a földre.
Mályvacukor építmények
Használjunk száraztésztát és mályva- vagy pillecukrot különféle fantáziaépítmények kitalálásához. Ez arra is lehetőséget nyújt, hogy észrevétlenül bevezessük a gyereket a geometria rejtelmeibe. Ha nem sajnáljuk az alkotást, végül meg is ehetjük az összetevőket!
Őrült tudós fürdője
Gyűjtsünk össze különféle méretű műanyag poharakat, kis edényeket, permetező palackokat, tölcséreket, és állítsunk egy műanyag kisszéket a kádba. Hagyjuk, hogy a gyerekünk akár nap közben is megfürödjön – most kivételesen nem mosakodás céljából. A kisszék lehet a laboratórium asztala, ezen hajthatja végre úttörő kísérleteit a biztosított alapanyagokkal. Adjunk a játékhoz minél több szappant és buborékot a hatás kedvéért. Elméleteit, képleteit felírhatja szappankrétával a csempére, hiszen bármilyen anyagból és felületről könnyen lemosható, nem hagy nyomot. A Buki Mini Lab szappanbuborék készítőjével bármilyen szappanbuborékot létrehozhatsz: kockát, laposat, óriásit – amilyet csak szeretne!
Beltéri kincsvadászat
Nevezzünk ki egy kincses ládát, amelyet megtöltünk mindenféle apró kedvességgel, finom és egészséges ételekkel, meglepetésjátékokkal, majd rejtsük el a lakás egyik pontján. Különféle találós kérdések és rejtvények megoldásával találhatják meg a gyerekek a kincses ládikát.
„Nincs szabály” este
A gyerek élete tele van szabállyal, így nem baj, ha időnként eleresztjük a gyeplőt. Na jó, két szabály azért legyen: a választott aktivitásnak biztonságosnak kell lennie, és mindig legyenek figyelembe véve a többiek. Ha a gyerek például este 11-kor hangos zenét akar hallgatni, vagy ugráló iskolát rendezne, akkor vegye figyelembe, hogy a szomszédok vagy a kisebb testvérek miatt ezt nem teheti meg. Gyakori, mondhatni alapszabály, hogy ha lehet valamit csinálni, amit eddig nem engedélyeztünk, a gyerekek lefagynak, és semmi nem jut eszükbe, mintha mindig jól viselkedő angyalkák volnának. Ebben az esetben készüljünk egy ötletlistával a számukra.
Íme néhány tipp:
- esti videó-maraton
- fagyi, csoki vacsira
- beöltözős parti, lehet jelmezben aludni
- sátort a gyerekszobába! Ágy helyett kivételesen aludhatnak a földön, mintha táboroznának.
Persze jó, ha ezt az estét, péntekre vagy szombatra időzítjük, hogy legyen lehetőségünk kipihenni a fáradalmakat.
Ti mit szoktatok csinálni otthon, ha nem csábít a zimankó semmilyen kültéri gyerekprogramra?