#maradjotthon: Ezzel a 8 társassal csupa izgalom az otthonlét
#maradjotthon: Ezzel a 8 társassal csupa izgalom az otthonlét
Pár hét otthonlét után már bizonyára mindenki érzi a saját bőrén a bezártság negatív hatásait. Ami az elején újdonság volt, most már inkább unalmas, sokan egyre ingerlékenyebbek, feszültebbek vagyunk. Azt mondják, ebben a helyzetben egyedül vagyunk, mégis együtt, és ez igaz még valamire: a társasokra! Miért is ne forduljunk hozzájuk, hogy feldobjuk a kedvünket az önkéntes otthoni karantén alatt?!
Elgondolkodtál már valaha azon, mi tesz egy társast annyira szórakoztatóvá? A stratégia, a kooperáció, a változatosság, az izgalmas kihívások, a váratlan fordulatok? Nos, mindegyik lehet a jó társas jellemzője, de ami leginkább fontos: a minőségi társasjáték elűzi a feszültséget, hiszen a családdal töltött idő pozitív élmény, a játék izgalmából fakadó közös nevetés oldja a feszültséget, kikapcsolódást nyújt. Erre a fajta stresszoldásra pedig most mindannyiunknak szüksége van. Összeszedtük tehát a legjobb társasainkat, melyek oldják a feszültséget és megnevettetnek még ezekben a nehéz időkben is:
Ha egy kis stratégiai izgalomra vágytok
Ha szeretnénk kicsit megedzeni az agytekervényeket, olyan stratégiai társasokban gondolkozzunk, mint a Catan telepesei, ahol sokkal inkább a gondolkodásunkra van bízva, mennyire leszünk ügyesek. Vagy ott van a Bank Attack, a stratégiai, együttműködést igénylő, kooperatív társasjáték, amelyben egyre nehezedő szinteket kell együtt teljesíteni ahhoz, hogy végül kinyissuk a széfet. Azokban a játékokban, melyekben jó a játékosok interakciója, érdekes a témájuk, ott nő a játék értéke. Ha például a társast egy mechanikai szerkezettel kombinálják, akkor az még inkább vonzóvá teszi a játékot, mint például a Bank Attack elektronikus széfje. A legjobb játékok azok, amelyeknek mind a témája, mind a kivitelezése izgalmas.
Együtt a család
Egy családi társas attól lesz jó, ha minden egyes játékos, függetlenül az életkortól, élvezetét leli benne. Még ha a legkisebbek nem is tudnak feltétlenül beszállni a játékba, legalább részesülnek a család szórakozásában. A túl szimpla játékokat a tinédzserek nem tudják élvezni, ezért kiesnek a játékból. Vagyis ha a családdal játszunk, olyan társast keressünk, ami mindenki számára jó játékkörnyezetet teremt. Ilyen például a közkedvelt Activity, amely ráadásul rengeteg verzióban készült, hogy szinte minden életkorban lehessen játszani. Egy jó társas fontos kritériuma, hogy mekkora a variálhatóság, változatosság rejlik benne. Ha egy játék minden alkalommal ugyanolyan, akkor egy idő után unalmassá válik. A variancia azt jelenti, hogy a játék picit mindig másmilyen, akárcsak az Activity esetében. De ugyanez igaz a Színpadra fel! társasra, amit már 3 éves kortól játszhatunk: a könnyű és szórakoztató játékban a játékosoknak úgy kell a célba érniük, hogy lépésük befejeztével a mező színével megegyező színű kártyát húznak, majd a kártyán lévő cselekvést (piros színű kártyák), állatot (kék színű kártyák) vagy tárgyat (zöld színű kártyák) elmutogatják társaiknak. Ebben a kreatív játékban ráadásul nem lehet veszíteni.
Egy kis rejtvényfejtés
A jó társasoknak az is a dolguk, hogy arra késztessenek, picit törjük a fejünket. Ilyen a Club 2% társasjáték, melynek 84 rejtvénye fejleszti a logikai készséget! A sikeres könyv és film alapján készült Jumanji társas pedig szintén izgalmas kalandokat kínál, hiszen rímekbe szedett titkos kódokat kell megfejtenünk, hogy megmeneküljünk a ránk leselkedő állatoktól. És ha már rejtvények: ne feledkezzünk meg a világ első számú szókirakós játékáról, a Scrabble-ről, ahol a betűket keresztrejtvény szerűen kell egymáshoz illesztenünk, hogy értelmes szavakat kapjunk, ráadásul még a gyerekek szókincse is fejlődik közben.
Amikor a gyorsaság számít
A Stragoo Gabolo egy igazán pörgős játék, amely nemcsak gyerekeknek szórakoztató, de felnőtteknek is. Jó reflexekre, memóriára, megfigyelőképességre és lélekjelenlétre lesz szükségetek ahhoz, hogy az asztalra leszórt kártyákat a 2 kockával dobott szín- és számkombináció segítségével mihamarabb megkeressétek, és a leggyorsabban begyűjtsétek. Az nyer, akinek a játék végén a legtöbb kártyája van! A Stragoo Grabolo társasjátékot 6 éves kortól szinte bárki játszhatja, még a lajhárok és csigák is, bár nyilvánvalóan kevés sikerélménnyel. Az óvodások sem maradhatnak ki a jóból, ezért kifejezetten az ő számukra készült az örökzöld kedvenc, a Stragoo Grabolo Bogyó és Babóca játék. A Stragoo Grabolo 3D-s társasjátékban fa figurák helyettesítik a kártyákat, a dobásnál kijött szín-és formakombinációra kell villámgyorsan lecsapni az asztalon. Amellett, hogy jól elszórakoztok majd otthon, a Stragoo Grabolo edzi a reflexeket és az idegrendszert, a memóriát, a koncentrációt, a stressztűrő képességet (amire most nagy szüksége van mindeninek). Hasonlóan izgalmas az 5 másodperc 3 válasz junior változata, amit 6 éves kortól játszhatunk: itt három adott dolgot, például fagyi ízt kell kimondanunk mindössze 5 másodperc alatt. Vajon kinek akad össze a nyelve a leggyorsabban?
Nektek melyik társas a kedvencetek?