2020. október 14.

Cortex IQ challenge, az okosságmérő játék

MI itt a Játéktenger Webáruházban szeretünk biztosak lenni abban, hogy vásárlóink minőségi és izgalmas játékokat kapnak a pénzükért. Ezért személyesen kipróbáltuk őket, a tapasztalatainkat pedig megosztjuk veletek:

Cortex IQ challenge

Mi gyakran társasozunk barátokkal és a gyerekeinkkel is, és nagyon örülünk az olyan újdonságoknak, mely a megszokottól eltérő feladatokat adnak. Annak pedig kiemelten örülünk, ha úgy tudunk a gyerekeinkkel játszani, hogy közben nem kell folyton előnyt adni nekik. A Cortex IQ challenge játéka pontosan ilyen. Sőt, a gyerekek többször nyernek benne, mint mi!

Egyikünk családi játéknak vásárolta meg a Cortex IQ challenge játékot, és így mesél a tapasztalatairól:

A feleségemmel és két gyerekünkkel ültünk le játszani a Cortex IQ challenge játékkal. Az első játékos, a fiam felfordított egy lapot, ezen volt a feladvány, melyet mindenkinek meg kellett oldania fejben, majd rácsapni a lapra, és hangosan bemondani a megoldást. Jó volt a megoldás, így megkapta a kártyát.

Elsőre nem tűnt nehéznek, de a következő feladat már feladta a leckét. Hamar kiderült, hogy ebben a  játékban nem a szerencsére van szükség, hanem gyorsaságra, jó megfigyelőkészségre, memóriára és éles észre. És még sok minden másra!

Ha két ugyanolyan kártyát összegyűjt valaki, azt beválthatja egy „agynegyedre”, melyből aki először  összegyűjt négyet (tehát kirakja az agyat) , az nyeri meg a játékot.

Én eddig azt hittem, jó a memóriám, de kiderült, hogy a lányomé sokkal jobb, hiszen könnyedén sorolta emlékezetből a kártyán látott tárgyakat. A logikám szerencsére tényleg jónak bizonyult, én találtam meg elsőnek, melyik elem illik a kártyán látható sorba, de  a fiam verhetetlen volt a labirintus feladványoknál. A lányom a párkeresésben is nagyon gyors volt, mindig ő találta meg elsőnek, hogy a kártyán látható képek közül melyik szerepelt kétszer, és a gyakoriságot tesztelő kártyák is rendre nála landoltak. A feleségem-nem meglepő módon- a koordinációt tesztelő feladatokban jeleskedett.

Mindannyiunk kedvencei voltak a Cortex IQ challenge dombornyomott kártyái, melyeket ki lehet tapogatni, és az érintésbeli ügyességet tesztelik.

Az első játékot meglepetésünkre közülünk a legfiatalabb, a 9 éves lányom nyerte. Ezután igyekeztem jobban összpontosítani, és tényleg egy pillanatig sem kellett visszafogni magamat, hiszen -mivel mindenkinek más feladattípus  az erőssége, a gyerekek ugyanolyan eséllyel indulnak a játékban, mint mi, felnőttek. Olyan jól szórakoztunk, hogy el is határoztuk a feleségemmel, hogy ha legközelebb a barátainknál vacsorázunk, mindenképpen elvisszük magunkkal a Cortex IQ challenge játékot, hiszen ez fantasztikus partijáték lesz-melyben mindenkinek esélye van a győzelemre.